Zelený čaj

12. dubna 2014 v 21:48 |  zdraví
Zdárek .. Dozvěděla jsem se pár zajímavých informací o účincích zeleněho čaje od té doby piji každý den, co říkáte ? :D


Zelený čaj - účinky

Zelenému čaji se připisuje řada léčivých účinků. Mnohé z nich nelze vědecky potvrdit, je ale pravdou, že se zelený čaj používá ve východní medicíně už po staletí. Už v roce 1191 sepsal japonský buddhistický mnich Eisai blahodárné účinky zeleného čaje do Knihy čaje. Podle něj má zelený čaj pozitivní účinky nejen na srdce či mozek, ale doporučuje jej například i při léčení kocoviny. Zdali mnich čerpal ze svých zkušeností se dnes už nejspíš nedozvíme.
Zelený čaj povzbuzuje jak fyzicky, tak i psychicky, neboť zvyšuje dobrou náladu a dodá energii.Pozitivní účinky zeleného čaje způsobuje nejen spousta vitamínů, minerálních látek, tříslovin či aminokyselin v něm obsažených, ale především látka zvaná catechin.
  • Antioxidační účinky zeleného čaje

    → V průběhu života se nám například nevhodnou stravou, kouřením či pitím alkoholu v těle kupí volné radikály, které způsobují mnohé nemoci a urychlují celkové stárnutí organismu. Je proto důležité dodávat tělu antioxidanty. Zelený čaj obsahuje antioxidanty rovnou dva - už zmíněný catechin a vitamín C.
  • Antibakteriální a dezinfekční účinky zeleného čaje

    → Zelený čaj je účinný lék proti mnohým virovým onemocnění či infekcím. Pravidelným pitím zeleného čaje si posilujete obranychopnost organismu před mnoha nemocemi. Čajové lístky se také dají přiložit na ránu jako dezinfekce a kloktáním zeleného čaje zabráníte tvorbě bakterií v dutině ústní a tím i nepříjemného zápachu z úst.
  • Zelený čaj proti rakovině

    → Pravidelným pitím zeleného čaje budete méně náchylní k určitým typům rakoviny - zejména k rakovině konečníku, slinivky, tlustého střeva, kůže a u žen k rakovině prsu. Mohou za to už zmíněné antioxidanty obsažené v čajových lístcích, které ničí nebezpečné volné radikály.
Zelený čaj obsahuje mimo jiné i kofein, takže má čas obdobné účinky jako káva. Kofein obsažený v čaji je ale vázán na třísloviny, takže jeho uvolňování je postupné. Pití zeleného čaje tedy zvyšuje koncentraci organismu. Není možné zde vyjmenovat všechny pozitivní účinky zeleného čaje na náš organismus, protože působí blahodárně prakticky na celé tělo. Denně je vhodné vypít kolem 1 litru zeleného čaje. V letních měsících je vhodné připravený zelený čaj vychladit a popíjet poté ledový zelený čaj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 holkyhrajouhry holkyhrajouhry | Web | 12. dubna 2014 v 21:54 | Reagovat

zelený čaj je dobrý ale všeho s mírou :-) Príma článek

2 Elis Elis | Web | 12. dubna 2014 v 21:57 | Reagovat

Ja si dávám zeleny čaj vždycky každé ráno na snídani :) nakopne me a k tomu ma spoustu dobrých účinků treba tyto :)

3 nicolefitness nicolefitness | 12. dubna 2014 v 22:31 | Reagovat

Já ho piju celkem dost a myslím, že to neuškodí.. Navíc mi strašně chutná ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama